روزگار تجارت ایده‌ها…

روزگار تجارت ایده‌ها

مجید عرفانیان؛ مدیرمسئول

– دیروز

ایده ارزشمند بود، اما قبول ایده از سوی سرمایه‌گذاران کار ساده‌ای نبود. آنهایی که می‌خواستند بر روی یک فکر و طرح جدید سرمایه‌گذاری کنند، ترجیح می‌دادند عینیت یافته هر ایده‌ای‌ را ابتدا ببینند و سپس تجارت خود را بر آن بنا کنند. به ندرت پیش می‌آمد کسی صرفا با شنیدن یک ایده و یا حتا دیدن گزارش‌های تحلیلی از سوی ایده‌پرداز، سرمایه‌ای را در آن موضوع قرار دهد. در خوشبینانه‌ترین حالت، ممکن بود بودجه‌ای مختصر برای بررسی و تحقیق از سوی بعضی از سازمان‌ها اختصاص یابد تا آزمون و خطا انجام شود.

– امروز

ایده ارزشمند است. افراد و سازمان‌هایی هستند که از ایده‌های جدید استقبال می‌کنند. اگر ایده‌ای داشته باشید که جذاب باشد و اگر کمی شانس داشته باشید می‌توانید سرمایه‌گذار پیدا کنید تا ایده‌تان را اجرایی کنید. همه‌روزه رویدادهای زیادی با محوریت ایده و با عناونینی نظیر استارت‌آپ ویک‌اِند برگزار می‌شود تا از ایده‌های خوب حمایت شود. سرمایه‌گذارانی هستند که به دنبال ایده‌های نو در حال جستجو هستند و سازمان‌هایی وجود دارند که از دریافت ایده‌های نو برای سرمایه‌گذاری استقبال می‌کنند. ایده، نقشی مهم در تجارت امروز دارد.

– فردا

ایده ارزشمندترین خواهد بود. دنیای فردا حول محور ایده‌ها می‌چرخد و تجارت فردا بر ایده‌های ناب بنا می‌شود. سرعت تولید دانش و توسعه تکنولوژی به حدی است که بدون تردید هر روز فرصت‌هایی جدید برای ایده‌های جدید ایجاد خواهد شد؛ ایده‌هایی که امروز هیچ تصوری حتا از ممکن بودنشان وجود ندارد، اما فردا در دنیای واقعی وجود خواهند داشت و تجارت فردا بر آن ایده‌ها استوار خواهد بود.

فردا روزگار ایده‌ها است، روزگار تجارت ایده‌ها…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *