درباره طراحان ایده

«طراحان ایده»؛ رسانه‌ای بینارشته‌ای

 

آمار جمعیتی نشان می‌دهد که امروز با بیشترین #جمعیت_جوان و بالاترین میزان تحصیل‌کرده در کشور روبرو هستیم. آماری که ایران نه پیش از این به خود دیده است و نه از این به بعد خواهد دید.

این میزان از افراد #جوان_تحصیل_کرده اما کجای جهان موفقیت ایستاده‌اند؟

چقدر شغل برای آنها تعریف شده است؟ و چقدر بستر و امکان بروز توانایی‌های آنها مهیاست؟

#نکته همین‌جاست؛

قشر جوان و #پویا و تحصیل‌کرده‌ای که می‌توانند آینده‌ی کشور را رقم بزنند؛ که می‌توانند مرزهای تغییر و فناوری را درنوردند و انقلابی از #دانش و دانش‌گری در جهان به پا کنند، چقدر در دوران تحصیلات عالیه‌ی خود آموخته‌اند؟

#مدرک_گرایی تا پوست و استخوان جوانان ما رسوخ کرده اما جز خروجی دانشگاه‌دیده‌ی جویای کار، عایدی دیگری برای جامعه نداشته است!
آنچه دانشگاه‌ها که نه، #نظام_آموزشی ما از بنیان به ما نمی‌آموزد، «#خلاقیت» و «#ایده_پردازی» است.

بچه‌های ما درس را می‌خوانند تا واحدی را پاس کنند؛

تا نمره بگیرند و در نهایت مدرک مهندسی و دکتری را قاب و بر بالای سرشان میخ کنند.

درباره‌ی خلاقیت و ایده، درباره‌ی #طراحی و #برنامه_ریزی_زندگی، نه آموزشی وجود دارد و نه بستری برای #رشد و شکوفایی آن؛ نه #فرهنگ_سازی می‌شود و نه چیزی برای #توسعه_یافتگی وجود دارد.

«#طراحان_ایده» یک رسانه است؛ رسانه‌ای در قد و قواره‌ی محدود یک مجله‌ی یکصد و چند صفحه‌ای که تلاش می‌کند تا زندگی را از منظر توسعه‌ی فرهنگ خلاق‌محور و #نشر_ایده_ها ببیند.

طراحان ایده، پلتفرمی #بینارشته_ای‌ست که زمینه‌های بهتر زیستن را معرفی می‌کند و می‌کوشد تا با محتوایی خلاقانه، کاربردی و روزآمد، مسیر آگاهی‌بخشی به قشر جوان، تحصیل‌کرده، پویا و #آینده_نگر جامعه را هموارتر کند.

آنچه در «طراحان ایده» می‌خوانید بازتابی‌ست از نشر ایده‌های خلاقانه در سبک و شیوه‌ی زندگی؛ ایده در طراحی، ایده در موسیقی، ایده در معماری، ایده در شهرسازی، ایده در سفر، ایده در کسب‌وکار، ایده در سینما، ایده در ادبیات و …

ایده‌ها امیدبخش‌اند؛ و «#امید»، نیاز بی‌تردید این روزهای ماست؛

برای بهتر زیستن و بهتر بودن، هم‌سایگی ایده‌ها، یک #ضرورت است؛

با هم و برای هم، امیدوار به آینده، از هم و به هم بیاموزیم.

ایده‌ها ما را از #بحران‌ها می‌رهانند؛

و جان کلام اینکه؛

همه‌ی ما طراحان ایده‌ایم اگر دست به دست هم دهیم به مهر…

طراحان ایده را بخوانید و به دوستانتان هم توصیه کنید.